Uzun Banyolar

Uzun Banyolar

Çok çeşitli türü olmasıyla beraber uzun banyolar da pek çok evde kullanılır. Banyo tasarımı yapılırken genel anlamda banyonun şekline ve boyutuna dikkat edilmelidir. Yapılan banyo tasarımı tamamen buna yönelik olarak değişecektir. Uzun banyolar genel olarak en açısından bakıldığında daha dar olur. Tasarımları da buna yönelik olarak düzenlenmeye başlanır.

Uzun Banyo Tasarımı

Uzun ve dar olan banyolarda tuvalet tek bir duvara yerleşmezse eğer içerisinde hareket etmek oldukça zor olur. Bu nedenle banyo, lavabo ve dolaplar genel olarak aynı hizada yerleştirilir. Bu anlamda hem kullanım olarak hem de hareket alanı olarak oldukça iyi bir alan yaratılmış olur.

Uzun banyolarda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Çünkü yanlış bir tasarım yapıldığı zaman çok boğucu bir ortam tasarlanabilir. Bu anlamda dekorasyonun kesinlikle karmaşık olmaması gerekir. Göz alıcı ve kalabalık görseller alanı oldukça daraltır. Uzun banyolarda lavabo ve ayna daha çok duvara montelenmelidir. Lavabo altında ise mutlaka bir depolama alanı bulunmalıdır. Dolaplar kapaksız, çekmecesiz ve sürgüsüz olmalıdır.

Uzun banyolarda daha çok geniş ve gösterişli bir lavabo banyosu tercih edilmelidir. Klozet ise oldukça narin bir görüntüye sahip olmalıdır. Küçük kutucuklu olan banyo aksesuar koyma bölgeleri de mutlaka depolama alanlarına yerleştirilmelidir. Uzun banyolar çok da ince işçilik gerektirdiği için bu alanda mutlaka uzman kişilerden yardım almak gerekir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Ev Konforu Sunan Hizmet

Ev Konforu Sunan Hizmet

Web Sitemizden Tanıtım Yazısı Almak İster Misiniz?

Web Sitemizden Tanıtım Yazısı Almak İster Misiniz?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir