Ses Yalıtımı İçin İzolasyon

Ses Yalıtımı İçin İzolasyon

Bina cephe tasarımları yaşanabilir bir mekan tesis etmek hedefiyle mühimdir. Birçok inşaat projesinin ana hedeflerinden birisi, yaşanabilir alanları insanlara sunmaktır. Buradan kastedilen unsur; ferah, huzurlu ve konforlu bir meskendir. Ancak bunun sağlanmasındaki koşullar sadece estetik bir mimari anlayışla sağlanmıyor. Dış Cephe Kaplama işlemlerinden elde edilen avantajlar yaşanılabilir mekanların ortaya çıkarılması hedefiyle önem arz ediyor. Günümüzde ilerleyen teknoloji ile eş güdümlü binaların mimari estetik görünümleri ve ısı yalıtımı yapmak amacıyla farklı farklı mantolama çeşitleri üretilmiştir. Oldukça fazla dış cephe kaplama modelleri bulunan bu ürünler binaların dış cephe kaplaması olarak cepheye monte edilebilen hafif cephe sistemleri olmaları sebebiyle bina ya ek yük getirmeden uygulanabilmektedir.

Isı yalıtımı başlığının yanı sıra ses yalıtımı da biliyorsunuz ki temel ihtiyaçlar arasında yer almaktadır. Tabii ki bu ihtiyacın oluşmasının temel çıkış noktası da aslında belli başlı birtakım şikayetlerden ötürüdür. Çünkü bugün özellikle de toplu konut yapılarında her ne kadar ısı yalıtımı göz önünde bulundurulan bir detay olsa da ses konusunda aynı ilgi gösterilmiyor.

Tabii ki şunun da altını çizmeliyiz. Bugün mantolama malzemeleri ile birlikte kullanılan ısı yalıtımı malzemeleri, bir dereceye kadar sesin de yalıtımını sağlayacaktır. Ancak gün sonunda eğer yüksek gürültüye maruz kalan binadaysanız, bu malzemeler yetersiz olacaklardır. Dolayısıyla da ses yalıtımı olarak ayrı bir program talebini oluşturmanız çok daha iyi bir seçenektir.

Eğer yüksek performanslı olan ses yalıtımı talebiniz varsa, uygun malzemelerin kullanıldığı akustik ses yalıtımı hizmetleri sizin işinizi fazlasıyla görecektir. Evin iç duvarlarında da gürültü iletimini en aza indirgemekte olan bu sistemleri değerlendirebilirsiniz. Farklı malzemelerin bir arada olduğu bu süreçlerde gürültü iletimi sıfırlanmaktadır. Ayrıca dış cephe kaplama sürecinde kullanılan malzemelerle birlikte estetik bir edinimden de söz edebiliyoruz.

Ses yalıtımını sağlarken hangi malzemelere ihtiyaç duyabiliriz? İşin bu kısmı değişkendir. Dolayısıyla belirli incelemelerin yapılması gerekecektir. Genel olarak ses yalıtımında kullanılabilecek olan malzemeler şunlardır:

  • Camyünü
  • Taşyünü
  • Fenol Köpüğü
  • Mantar Levhalar
  • Ahşap Lifli Levhalar
  • Expanded Polistren Strafor Yalıtım Levhaları
sponsor reklam

Benzer Yazılar

Iqos Elektronik Sigara Modelleri

Iqos Elektronik Sigara Modelleri

Mantolama Nedir?

Mantolama Nedir?

Sanayi Mutfak Ürünleri

Sanayi Mutfak Ürünleri

Büyük Kolaylık Sağlayan Kompozit Cephe Kaplama

Büyük Kolaylık Sağlayan Kompozit Cephe Kaplama

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir