Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Ortak Sağlık Güvenlik Birimi

Osgb 21. yüzyılda tüm işverenlerin dikkat etmesi ve uygulaması gereken bir konudur. Osgb’nin açlımı Ortak Sağlık Güvenlik Birimi’dir. Bunun anlamı ise şirketimiz bünyesinde çalıştırdığımız işçilerin can güvenliğine önem vermemiz gerektiğidir. Onlara birer işçi arı misali davranmaktan vazgeçerek onlarında birer canlı, birer insan, birer aile sahibi bireyler olduklarını hatırlamalrı ve onların canlarına, sağlıkların aönem vermeli bu konu hakkında çalışmalarda bulunmalıyız. Günümüzde sadece bu konu üzerine uzmanlaşmış insanlar olması, sadece insanlar iş yerinde bir kaza geçirerek hayatlarını kaybetmesin diye çalışan insanlar olması, tüm bu zaman içinde jaybettiğimiz yüzlerce canın bir sonucu niteliğinde.

Tüm bu kayıplar yeni bir iş alanı doğurmuş ve daha fazla kayıp vermemek amacıyşa insanları bu konu üzerine uzmanlaşmaya itmiştir. Bu uzmanlar girdikleri iş yerlerinde işyeri koşullarını inceleyerek öncelikle bir olası tehlike söz konusumu diye inceleme yaparlar ardından olası tehlikeleri nasıl engelliyebileceklerine karar verir ve bu süreçte önlem almaya başlarlar.

Önlem alma süreci işçileri bilinçlendirme , seminerler hazırlama, toplantılar yapma süreçlerinide kapsar. Daha bilinçli işçilerin olası bir kaza anından hayatta kalma ihtimali daha yüksek olur. izmir osgb konusunda yani işçilerin can güvenliği konusunda oldukça hasastır. aydın osgb konusunda bazı çalışmlarda bulunmuş ve iş verenleri bu konuda bir uzman bulundurmaya teşvik etmek için toplantılar seminerler düzenlemişlerdir. Umarız ki tüm bu emekler bir sonuç verir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Vizesi Online Profesyonel Danışmanlık Hizmeti

İngiltere Vizesi Online Profesyonel Danışmanlık Hizmeti

Green Card Çekilişi Hakkında

Green Card Çekilişi Hakkında

İş Güvenliği Toplumların Yaşam Standardını Yükseltir

İş Güvenliği Toplumların Yaşam Standardını Yükseltir

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir