Diş Eti Çekilmesi Tedavisi

Diş Eti Çekilmesi Tedavisi

Diş sağlığı kadar diş eti sağlığını korumakta oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Elma, armut ya da daha sert sebzelerin ısırılması halinde diş etlerinde meydana gelen kanama, ağrı, sızı, kırmızı ya da mor renkteki şişlik ve kabarıklık sorunları diş eti çekilmesinin habercisi olarak öne çıkmaktadır. Özellikle gün geçtikçe hastanın yaş alması ile birlikte diş eti çekilmesi ihtimali artmakta, bu diş eti çekilmesi sorunu tedavi edilmediği takdirde diş kaybına kadar sebep olmaktadır. Diş eti çekilmesi gibi sorun yaşayan hastalara doğru tedavi uygulamak adına Kartal diş kliniği hizmet vermektedir. Doğru hareket ile diş fırçalanması ve düzenli kontrol yapılması diş eti çekilmesinin önüne geçmek adına alınacak önlemler arasında yer almaktadır.

Diş Eti Çekilmesi Nedir?

Diş eti çekilmesi öncelikle dişte hassasiyet oluşumuna neden olmaktadır. Diş eti çekilmesi ilerledikçe gözle görülür belirtiler meydana çıkmaktadır. Yaşla beraber diş eti çekilmesi nedeni ile diş boyu uzamaktadır. Diş eti çekilmesi genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Diş eti çekilmesi belirtileri olan hastaların kısa sürede tedaviye başvurması oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Diş eti çekilmesine ilişkin tüm tedaviler Kartal diş kliniği bünyesinde mevcut olmaktadır.

Diş Eti Çekilmesi Nedenleri

  • Çok sert kıllı diş fırçası kullanmak
  • Dişlerde ciddi yamuk ve çapraşıklık
  • Hijyen eksikliğine bağlı oluşan diş taşı ve bakteri plağı
  • Hatalı yapılan dolgu ve kaplama
  • Genetik faktörler
  • Yaşlılık
  • Dişleri sıkmak ya da gıcırdatmak
  • Diş eti iltihabı
  • Kalp ilaçları, antidepresan ve doğum kontrol hapı kullanımı
  • Hamilelik menepoz gibi hormonal değişimler

Diş Eti Çekilmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş eti hastalıklarının oluşum nedeni ilk olarak tespit edilmektedir. Hastalığı tetikleyen yaş, genetik faktörler göz önünde bulundurularak tedavi çizelgesi belirlenmektedir. Tedavide öncelik olarak dişlerin çevresindeki tüm diş taşları özel ve steril aletler ile temizlenerek diş yüzeylerinde parlatma işlemi yapılmaktadır. İltihabın derecesine göre bazı durumlarda lokal olarak uygulanan anestezi altında diş eti ceplerinin içine ve kök yüzeylerinde diş eti temizliği işlemi yapılmaktadır. Doğru ve uygun tedavinin yapılması adına başarılı ekibi ile birlikte Kartal diş kliniği en doğru tercih arasında yer almaktadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Kullanmanın En Önemli Avantajı

Elektronik Sigara Kullanmanın En Önemli Avantajı

Bursa Spa Otelleri

Bursa Spa Otelleri

Sağlık Teknolojisini Bir Araya Getiren Sağlık Ajandası

Sağlık Teknolojisini Bir Araya Getiren Sağlık Ajandası

İzmir ve Ankara Lazer Epilasyon Firması

İzmir ve Ankara Lazer Epilasyon Firması

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir